Ansatte i Akademiet

Her er vi som jobber i sekretariatet:
 

Bilde
Gunn Elisabeth Birkelund
Gunn Elisabeth Birkelund. (Foto: Unni Irmelin Kvam / DNVA)

Gunn Elisabeth Birkelund 
Generalsekretær
E-post: g.e.birkelund@dnva.no

 

 

 

 

Bilde
Øyvind Sørensen, direktør ved Det Norske Videnskaps-Akademi. ( Foto: Unni Irmelin Kvam / DNVA)
Øyvind Sørensen. (Foto: Unni Irmelin Kvam / DNVA)

Øyvind Sørensen
Direktør
E-post: oyvind.sorensen@dnva.no
Telefon: 22 84 15 03

 



Prosjektledelse, medlemskontakt og protokollspørsmål

Line Therese Nævestad
Seniorrådgiver og protokollsjef
Medlemskontakt, protokoll, innvalg, akademimøter, nettsider, Nansenfondet
E-post: l.t.navestad@dnva.no
Telefon: 22 84 15 04

Bilde
Gro Havelin
Gro Havelin. (Foto: Unni Irmelin Kvam / DNVA)

Gro Havelin
Rådgiver
Utleie, arrangementer, årbok, nettsider, Forskningsetisk utvalg, HumSam-prisen
E-post: gro.havelin@dnva.no
Telefon: 22 84 15 07

 

 

 

Eva Halvorsen
Prosjektleder
Science advice-utvalget, Internasjonalt utvalg
E-post: eva.halvorsen@dnva.no
Telefon: 22841514/ 906 80 956

Bilde
Eirik Lislerud
Eirik Lislerud. (Foto: Unni Irmelin Kvam / DNVA)

Eirik Lislerud
Prosjektleder
Kavliprisen, Kavli-komiteer
E-post: eirik.lislerud@dnva.no
Telefon: 22 84 15 08/ 410 72 420

 

 

 

Bilde
Håkon Sandbakken
Håkon Sandbakken. (Foto: Unni Irmelin Kvam / DNVA)

Håkon Sandbakken
Prosjektleder
Abelprisen, Abelkomitéen
E-post: hakon.sandbakken@dnva.no
Telefon: 22 84 15 15/ 454 03 077

 

 

 

Bilde
Pål Pettersen (Foto: Unni Irmelin Kvam / DNVA)
Pål Pettersen. (Foto: Unni Irmelin Kvam / DNVA)

Pål Pettersen
Prosjektleder
VISTA, Klimautvalget, EASAC-rapporter
E-post: pal.pettersen@dnva.no
Telefon: 415 10 974

 

 

Kommunikasjon

Bilde
Marina Tofting
Marina Tofting. (Foto: Unni Irmelin Kvam / DNVA)

Marina Tofting
Leder for samfunnskontakt og kommunikasjon
E-post: marina.tofting@dnva.no
Telefon: 22 84 15 17/ 938 66 312

 

 

 

 

Eirik Furu Baardsen
Kommunikasjonsrådgiver – nettredaktør, film og streaming, foto, grafisk design
E-post: e.f.baardsen@dnva.no
Telefon: 22 84 15 11/ 938 00 840

Bilde
Lise Kjølsrød
Lise Kjølsrød. (Foto: Unni Irmelin Kvam / DNVA)

Science advice – professor II
Lise Kjølsrød
E-post: lise.kjolsrod@sosgeo.uio.no
Telefon: 924 45 086

 

 

 

Bilde
Unni Irmelin Kvam (Foto: Anne Helene Bakke / DNVA)
Unni Irmelin Kvam. (Foto: Anne Helene Bakke / DNVA)

Unni Irmelin Kvam
Senior kommunikasjonsrådgiver
E-post: u.i.kvam@dnva.no
Telefon: 22 84 15 12 / 951 72 672 

 

 

 

Regnskap

Bilde
Richard H. Kvile
Richard H. Kvile. (Foto: Unni Irmelin Kvam / DNVA)

Richard Kvile
Økonomi- og driftssjef
E-post: r.h.kvile@dnva.no
Telefon: 22 84 15 05

 

 

 

Sebastian Crancenco
Regnskapsmedarbeider
E-post: sebastian.crancenco@dnva.no
Telefon: 22 84 15 10

Studentmedarbeidere

Bilde
Anne Helene Bakke (Foto: Unni Irmelin Kvam / DNVA)
Anne Helene Bakke. (Foto: Unni Irmelin Kvam / DNVA)

Anne Helene Bakke
Studentmedarbeider kommunikasjon
E-post: a.h.bakke@dnva.no
Telefon: 986 13 967

 

 

 

Einar Kornstad
Studentmedarbeider kommunikasjon
E-post: einarhko@student.media.uio.no
Telefon: 992 47 036

Bilde
Xhenisa Amati / Det Norske Videnskaps-Akademi (Foto: Unni Irmelin Kvam / DNVA)
Xhenisa Amati. (Foto: Unni Irmelin Kvam / DNVA)

Xhenisa Amiti
Studentmedarbeider kommunikasjon
E-post: xhenisa.amiti@dnva.no
Telefon: 988 28 016