Ansatte i Akademiet

Her er vi som jobber i sekretariatet:
 

Bilde
Gunn Elisabeth Birkelund
Gunn Elisabeth Birkelund. (Foto: Unni Irmelin Kvam / DNVA)

Gunn Elisabeth Birkelund 
Generalsekretær
E-post: g.e.birkelund@dnva.no         
Telefon: 22 84 15 03                           

 

 

 

 

Bilde
Øyvind Sørensen, direktør ved Det Norske Videnskaps-Akademi. ( Foto: Unni Irmelin Kvam / DNVA)
Øyvind Sørensen. (Foto: Unni Irmelin Kvam / DNVA)

Øyvind Sørensen
Direktør
E-post: oyvind.sorensen@dnva.no
Telefon: 22 84 15 03

 



Prosjektledelse, medlemskontakt og protokollspørsmål

Bilde
Line Therese Nævestad. Foto: Thomas Eckhoff
Line Therese Nævestad. (Foto: Thomas Eckhoff)

Line Therese Nævestad
Seniorrådgiver og protokollsjef
Medlemskontakt, protokoll, innvalg, akademimøter, nettsider, Nansenfondet
E-post: l.t.navestad@dnva.no
Telefon: 22 84 15 04

 

 

Bilde
Gro Havelin
Gro Havelin. (Foto: Unni Irmelin Kvam / DNVA)

Gro Havelin
Seniorrådgiver
Utleie, arrangementer, årbok, nettsider, Forskningsetisk utvalg, HumSam-prisen
E-post: gro.havelin@dnva.no
Telefon: 22 84 15 07

 

 

Bilde
Eva Halvorsen
Eva Halvorsen. (Foto: Unni Irmelin Kvam / DNVA)

Eva Halvorsen
Prosjektleder
Vitenskapsrådgivning, internasjonalt akademi-arbeid
E-post: eva.halvorsen@dnva.no
Telefon: 22841514/ 906 80 956

 

 

 

Bilde
Eirik Lislerud
Eirik Lislerud. (Foto: Unni Irmelin Kvam / DNVA)

Eirik Lislerud
Prosjektleder
Kavliprisen, Kavli-komiteer
E-post: eirik.lislerud@dnva.no
Telefon: 22 84 15 08/ 410 72 420

 

 

 

Bilde
Håkon Sandbakken
Håkon Sandbakken. (Foto: Unni Irmelin Kvam / DNVA)

Håkon Sandbakken
Prosjektleder (i permisjon)
Abelprisen, Abelkomitéen
E-post: hakon.sandbakken@dnva.no
Telefon: 22 84 15 15/ 454 03 077

 

 

 

Bilde
Pål Pettersen (Foto: Unni Irmelin Kvam / DNVA)
Pål Pettersen. (Foto: Unni Irmelin Kvam / DNVA)

Pål Pettersen
Prosjektleder
Abelprisen, VISTA, Klimautvalget, EASAC-rapporter
E-post: pal.pettersen@dnva.no
Telefon: 415 10 974

 


 

Bilde
Abelprisen, Det Norske Videnskaps-Akademi, Kavliprisen, Akademiet, Vitenskapsakademiet
Aslaug K. L. Fuchs. (Foto: Ingerid Bernhoft / DNVA)

Aslaug K. L. Fuchs
Prosjektleder
Abelprisen, Kavliprisen, Vitenskapsrådgivning
E-post: a.k.l.fuchs@dnva.no
Telefon: 22 84 15 15 / 453 80 203

 

 

 

Bilde
Lise Kjølsrød
Lise Kjølsrød. (Foto: Unni Irmelin Kvam / DNVA)

Vitenskapsrådgivning
Lise Kjølsrød
E-post: lise.kjolsrod@sosgeo.uio.no
Telefon: 924 45 086

 

 

Kommunikasjon

Bilde
Marina Tofting leder for samfunnskontakt og kommunikasjon, beredskap, AbelPrize, KavliPrize, science advice, preparedness, Abelprisen, Kavliprisen, vitenskapsrådgivning, ansattrepresentant i styret, press contact, pressekontakt
Marina Tofting. (Foto: Unni Irmelin Kvam / DNVA)

Marina Tofting
Leder for samfunnskontakt og kommunikasjon,
ansattrepresentant i styret
E-post: marina.tofting@dnva.no
Telefon: 22 84 15 17/ 938 66 312

 

 

 

Eirik Furu Baardsen
Kommunikasjonsrådgiver – nettredaktør, film og streaming, foto, grafisk design
E-post: e.f.baardsen@dnva.no
Telefon: 22 84 15 11/ 938 00 840

Bilde
Unni Irmelin Kvam (Foto: Anne Helene Bakke / DNVA)
Unni Irmelin Kvam. (Foto: Anne Helene Bakke / DNVA)

Unni Irmelin Kvam
Senior kommunikasjonsrådgiver
E-post: u.i.kvam@dnva.no
Telefon: 95 172 672 

 

 

 

Regnskap

Bilde
Richard H. Kvile
Richard H. Kvile. (Foto: Unni Irmelin Kvam / DNVA)

Richard Kvile
Økonomi- og driftssjef
E-post: r.h.kvile@dnva.no
Telefon: 22 84 15 05

 

 

 

Bilde
Sebastian
Sebastian Crancenco (Foto: Unni Irmelin Kvam / DNVA)

Sebastian Crancenco
Regnskapsmedarbeider
E-post: sebastian.crancenco@dnva.no
Telefon: 22 84 15 10

 

 

 

Studentmedarbeidere

Bilde
Anne Helene Bakke (Foto: Unni Irmelin Kvam / DNVA)
Anne Helene Bakke. (Foto: Unni Irmelin Kvam / DNVA)

Anne Helene Bakke
Studentmedarbeider kommunikasjon
E-post: a.h.bakke@dnva.no
Telefon: 986 13 967

 

 

 

Bilde
Einar Kornstad (Foto: Unni Kvam / DNVA)
Einar Kornstad (Foto: Unni Irmelin Kvam / DNVA)

Einar Kornstad

Studentmedarbeider kommunikasjon
E-post: e.h.kornstad@dnva.no
Telefon: 992 47 036

 

 

 

Bilde
Pernille Halseth Foyn (Foto: Unni Kvam / DNVA)
Pernille Halseth Foyn (Foto: Unni Irmelin Kvam / DNVA)

Pernille Halseth Foyn 
Studentmedarbeider kommunikasjon
E-post: p.h.foyn@dnva.no
Telefon: 993 23 141

 

 

 

 

Bilde
Rebecca Waksvik. (Foto: Ingerid Bernhoft / DNVA)
Rebecca Waksvik. (Foto: Ingerid Bernhoft / DNVA)

Rebecca Waksvik
Studentmedarbeider administrasjon 
E-post: rebecca.waksvik@dnva.no
Telenon: 452 66 076

 

 

 

Bilde
Anine Sollien Pedersen (Foto: Unni Irmelin Kvam / DNVA)
Anine Sollien Pedersen (Foto: Unni Irmelin Kvam / DNVA)

Anine Sollien Pedersen  
Studentmedarbeider administrasjon
E-post: a.s.pedersen@dnva.no
Telefon: 22 84 15 00 / 98 13 82 23