Gruppe 1: Matematiske fag
Gruppeleder

Kristian Seip

Ordinære medlemmer

Benth, Fred Espen
Blasio, Birgitte Freiesleben de
Dundas, Bjørn Ian
Fomin, Fedor V.
Frigessi, Arnoldo
Glad, Ingrid Kristine
Grue, John
Holden, Helge
Malinnikova, Eugenia
Munthe-Kaas, Hans Z.
Ranestad, Kristian
Risebro, Nils Henrik
Rognes, John
Rue, Håvard
Seip, Kristian
Trulsen, Karsten
Veierød, Marit B.

Over 70 år

Borgan, Ørnulf
Ellingsrud. Geir
Engen, Steinar
Faltinsen, Odd M.
Fornæss, John Erik
Hjort, Nils Lid
Laudal, Olav Arnfinn
Liestøl, Knut
Lyche, Tom
Normann, Dag
Piene, Ragni
Reiten, Idun
Schweder, Tore
Smalø, Sverre Olaf
Størmer, Erling
Tjøstheim, Dag
Winther, Ragnar
Øksendal, Bernt Karsten
Aalen, Odd
Aanderaa, Stål
 

Antall medlemmer: 37

Gruppe 2: Fysikk, astronomi og geofysikk
Gruppeleder

Arne Brataas

Ordinære medlemmer

Brataas, Arne
Carlsson, Mats
Eldevik, Tor
Elgarøy, Øystein
Eriksen, Hans Kristian Kamfjord
Gaina, Carmen
Hansen, Alex
Hansteen, Viggo H.
Heinze, Christoph
Hjorth-Jensen, Morten
Holst, Bodil
Larsen, Ann-Cecile
Lilje, Per Barth
Malthe-Sørenssen, Anders
Mauritzen, Cecilie
Moen, Jøran Idar
Read, Alexander L.
Siem, Sunniva
Stapnes, Steinar
Sudbø, Asle
Torsvik, Trond Helge
Viefers, Susanne F.
Werner, Stephanie C.

Over 70 år

Aksnes, Kaare
Csernai, László Pál
Egeland, Alv
Engvold, Oddbjørn
Foldvik, Arne
Fossheim, Kristian Johan
Galperine, Iouri
Gjevik, Bjørn
Hov, Øystein
Høgåsen, Hallstein
Johannessen, Ola Mathias
Johansen, Tom Henning
Jøssang, Torstein
Kristoffersen, Yngve
Leer, Egil
Leinaas, Jon Magne
Moan, Johan Emilian
Osnes, Eivind
Pécseli, Hans László
Ravndal, Finn
Rekstad, John Bernhard
Rikvold, Per Arne
Sjøberg, Svein
Skjeltorp, Arne Torbjørn
Trulsen, Jan Karsten
Weber, Jan Erik

Antall medlemmer: 49

Gruppe 3: Geofag
Gruppeleder

Bjørn Jamtveit

Ordinære medlemmer

Alve, Elisabeth
Andreassen, Karin
Faleide, Jan Inge
Jahren, Anne Hope
Jamtveit, Bjørn
Kääb, Andreas Max
Meckler, Anna Nele
Pedersen, Rolf Birger
Renard, François
Svendsen, John Inge
Xu, Chong-Yu

Over 70 år

Bjørlykke, Knut Olav
Elverhøi, Anders
Gabrielsen, Roy Helge
Helvig, Magne
Husebye, Eystein Sverre
Høeg, Kaare
Jansen, Eystein
Lacasse, Suzanne
Mangerud, Jan
Mysen, Bjørn Olav
Neumann, Else-Ragnhild
Ramberg, Ivar Birger
Aagaard, Per

Antall medlemmer: 24

Gruppe 4: Kjemi
Gruppeleder

 Trygve U. Helgaker

Ordinære medlemmer

Børve, Knut J.
Ebbesen, Thomas W.
Einarsrud, Mari-Ann
Fjellvåg, Helmer
Grande, Tor
Lillerud, Karl Petter
Norby, Truls Eivind
Olsbye, Unni
Ruud, Kenneth
Skogestad, Sigurd
Tilset, Mats
Uggerud, Einar
Vogt, Rolf David

Over 70 år

Fægri, Knut
Greibrokk, Tyge
Helgaker, Trygve Ulf
Hoff, Per
Kjelstrup, Signe Helene
Lundanes, Elsa
Nielsen, Claus Jørgen
Nyström, Bo Örjan Gunnar
Skattebøl, Lars
Sydnes, Leiv Kristen
Øye, Harald Arnljot

Antall medlemmer: 24

Gruppe 5: Biologi
Gruppeleder

Leif Asbjørn Vøllestad

Ordinære medlemmer

Aksnes, Dag Lorentz
Alsos, Inger Greve
Bjørnstad, Ottar Nordal
Brysting, Anne Krag
Edvardsen, Bente
Goksøyr, Anders
Hessen, Dag Olav
Ims, Rolf Anker
Jakobsen, Kjetill Sigurd
Mulder, Jan
Mysterud, Atle
Nilsson, Göran Erik
Omholt, Stig William
Salvanes, Anne Gro Vea
Sæther, Bernt-Erik
Vandvik, Vigdis
Vøllestad, Leif Asbjørn
Yoccoz, Nigel Gilles
Øvreås, Lise

Over 70 år

Austad, Ingvild
Birks, Harry John Betteley
Birks, Hilary Helen
Blix, Arnoldus Schytte
Brochmann, Christian
Fossum, Kåre
Halvorsen, Odd
Heide, Ola Mikal
Junttila, Olavi
Jørgensen, Per Magnus
Landsverk, Thor
Lindqvist, Björn H.
Mustaparta, Hanna
Nissen, Per
Nordal, Inger
Ryvarden, Leif
Raa, Jan
Sakshaug, Egil
Slagsvold, Tore
Stenseth, Nils Christian
Swenson, Jon
Sømme, Lauritz S.
Thingstad, Tron Frede
Venn, Kåre Olav

Antall medlemmer: 43

Gruppe 6: Cellebiologi og molekylærbiologi
Gruppeleder

Kristian Gundersen

Ordinære medlemmer

Bjørås, Magnar
Blomhoff, Rune
Blomhoff, Heidi Kiil
Collas, Phillippe
Eijsink, Vincent G. H.
Espevik, Terje
Fjose, Anders
Gundersen, Kristian
Johansen, Terje
Klungland, Arne
Kristensen, Vessela
Lorens, James Bradley
Lothe, Ragnhild A.
Martinez, Aurora
Nilsen, Hilde Loge
Prydz, Kristian
Simonsen, Anne
Skarstad, Kirsten Jane
Stenmark, Harald Alfred
Taskén, Kjetil
Aalen, Reidunn B.

Over 70 år

Benestad, Haakon Breien
Berg, Trond
Boye, Erik
Børresen-Dale, Anne-Lise
Døskeland, Stein Ove
Fossum, Sigbjørn
Gabrielsen, Odd Stokke
Gautvik, Kaare M.
Granum, Per Einar
Griffiths, Gareth Wyn
Hansson, Vidar
Helle, Karen Blaauw
Kolstø, Anne-Brit
Lønning, Per Eystein
Nes, Ingolf Figved
Olsvik, Ørjan
Sand, Olav
Sandlie, Inger
Sandvig, Kirsten
Seglen, Per Ottar
Sirevåg, Reidun

Antall medlemmer: 42

Gruppe 7: Medisinske fag
Gruppeleder

Øyvind S. Bruland

Ordinære medlemmer

Akslen, Lars Andreas
Amiry-Moghaddam, Mahmood Reza
Andreassen, Ole Andreas
Bergersen, Linda Hildegard
Chaudhry, Farrukh Abbas
Cox, Rebecca Jane
Danbolt, Niels Christian
Fyhn, Marianne
Gerdts, Eva
Glover, Joel C.
Halvorsen, Sigrun
Helland, Åslaug
Husebekk, Anne
Haavik, Jan
Karlsen, Tom Hemming
Langeland, Nina
Moser, Edvard
Moser, May-Britt
Njølstad, Pål Rasmus
Olweus, Johanna
Ottersen, Ole Petter
Refsum, Helga Margaretha
Røttingen, John-Arne
Raastad, Truls
Smeland, Erlend Bremertun
Sollid, Ludvig Magne
Spurkland, Anne
Stoltenberg, Camilla
Tønjum, Tone
Undlien, Dag Erik
Ursin, Giske

Over 70 år

Aukrust, Pål
Bakke, Oddmund
Bogen, Bjarne
Bruland, Øyvind Sverre
Brundtland, Gro Harlem
Evensen, Stein Arne
Frøland, Stig
Hugdahl, Kenneth
Husby, Gunnar
Jonsson, Sten Ture Roland
Kjekshus, John Karsten
Kringlen, Einar
Krokan, Hans Einar
Larsen, Øivind
Lømo, Terje
Nicolaysen, Gunnar
Nyberg-Hansen, Rolf
Osen, Kirsten Kjelsberg
Pedersen, Jan Ivar
Reed, Rolf Kåre
Saugstad, Ola Didrik
Sejersted, Ole Mathias
Sjøvold, Torstein
Smiseth, Otto Armin
Sonnewald, Ursula
Storm, Johan Frederik
Storm-Mathisen, Jon
Thoresen, Marianne
Ueland, Per Magne
Walløe, Lars
Walaas, Sven Ivar
Whitelaw, Andrew
Witter, Menno

Antall medlemmer: 64

Gruppe 8 Teknologiske fag
Gruppeleder

Deborah Helen Oughton

Ordinære medlemmer

Berg, Kristian
Dale, Anders M.
Fossen, Thor Inge
Hopperstad, Odd Sture
Jonassen, Inge
Oughton, Deborah Helen

Over 70 år

Bjørseth, Alf
Giæver, Ivar
Helleseth, Tor
Hovig, Eivind
Hägg, May-Britt
Moan, Torgeir
Nakken, Odd
Salbu, Brit
Seip, Hans Martin
Steinnes, Eiliv

Antall medlemmer: 16