Gruppe 1: Historie
Gruppeleder

Guri Hjeltnes

Ordinære medlemmer

Clavin, Patricia

Over 70 år

Burk, Kathleen
Chubarian, Alexandre O.
Deighton, Anne
Drake, Michael
Imhof, Arthur Erwin
Johansen, Hans Christian
Lauren, Paul Gordon
Lind, Gunner
Lovoll, Odd Sverre
Meier, Christian
Nilsson, Göran B.
Salmon, Patrick
Stråth, Bo
Torstendahl, Rolf
Winter, Jay Murray
Österberg, Eva

Antall medlemmer: 17

Gruppe 2 Kulturfag og estetiske fag
Gruppeleder

Ingjerd Hoëm 

Ordinære medlemmer

Harvey, Penelope
Liepe, Lena
von Bonsdorff, Jan

Over 70 år

Bal, Mieke
Bergsagel, John Dagfinn
Crawford, Barbara Elizabeth
Dinslage, Patrick
Hastrup, Kirsten B.
Hedeager, Lotte
Kjellberg, Erik
Krummacher, Friedhelm
Pace, Valentino
Schwab, Heinrich Wilhelm
Svanberg, Jan
Wilson, David Mackenzie

Antall medlemmer: 15

Gruppe 3 Filosofi og psykologi
Gruppeleder

Thomas Kjeller Johansen

Ordinære medlemmer

Beyer, Christian
Pinker, Steven A.
Rayo, Agustín
Tong, Shijun
Williamson, Timothy

Over 70 år

Annas, Julia
Bergström, Lars Olof
Goodman, Gail S.
Harris, Paul L.
Hornsby, Jennifer
Jones, Andrew J. I.
Kenny, Sir Anthony J. P.
Kuhl, Patricia K.
Meltzoff, Andrew N.
O'Neill, Onora
Parsons, Charles Dacre
Perry, John R.
Pogge, Thomas Winfried Menko
Prawitz, Dag Hjalmar
Railton, Peter
Scheffler, Samuel
Trevarthen, Colwyn Boyd

Antall medlemmer: 22

Gruppe 4 Litteraturvitenskap
Gruppeleder

Charles Ivan Armstrong

Ordinære medlemmer

Crawford, Robert
Kondrup, Johnny
Meretoja, Hanna Ilona

 

Over 70 år

Cave, Terence
Guyaux, André
Heitmann, Annegret
Melberg, Arne
Mori, Mitsuya
Norseng, Mary Kay
Ólason, Vésteinn
Paul, Fritz
Phelan, James
Rasmussen, Janet Elaine
Stenström, Thure Oscar
Ståhle Sjönell, Barbro Maria
Saari, Sandra
Vendler, Helen H.
Wrede, Johan

Antall medlemmer: 18

Gruppe 5 Filologi og språkvitenskap
Gruppeleder

Dag T. T. Haug

Ordinære medlemmer

Alexiadou, Artemis
Edzard, Lutz E.
Harrison, Stephen J.
Jong, Irene de
Linn, Andrew R.
Mortensen, Lars Boje
Nedoma, Robert
Nordal, Guðrún
Polinsky, Maria
Slabakova, Roumyana
Vandenbussche, Wim Michiel

Over 70 år

Barnes, Michael Patrick
Bergenholtz, Henning
Birkhan, Helmut
Braunmüller, Kurt
Chernigovskaya, Tatiana
Dahl, Östen
Dillmann, François-Xavier
Hardcastle, William
Heltoft, Lars
Horne, Merle
Hunt, Anthony Blair
Jensen, Minna Skafte
Knudsen, Ebbe Egede
Lund, Jørn
Mithun, Marianne
Parpola, Simo Kaarlo Antero
Puppel, Stanislaw
Ralph, Bo
Romaine, Suzanne
Sammallahti, Pekka
Teleman,Ulf
Trudgill, Peter
Uspenskij, Boris
Voigt, Rainer

Antall medlemmer: 35

Gruppe 6 Rettsvitenskap:
Gruppeleder

Dag Michalsen

Ordinære medlemmer

Philippe, Xavier

Over 70 år

Bengtsson, Bertil
Delpérée, Francis P.
Håstad, Torgny
Ketscher, Kirsten
Langendonck, Jozef Van
Müller-Graff, Peter-Christian
Strömholm, Stig Fredrik
Tuori, Kaarlo Heikki

Antall medlemmer: 9

Gruppe 7 Samfunnsfag (herunder sosiologi, statsvitenskap og økonomi)
Gruppeleder

Knut Heidar

Ordinære medlemmer

Hedström, Peter
Prieur, Annick
 

Over 70 år

Stefánsson, Björn S.

Antall medlemmer: 3

Gruppe 8 Religionsvitenskap og teologi
Gruppeleder

Hugo Lundhaug

Ordinære medlemmer

Markschies, Christoph
Rubenson, Samuel
Svenungsson, Jayne

Over 70 år

Aune, David E.
Barton, John
Cappelørn, Niels Jørgen
Engberg-Pedersen, Troels
Hellholm, Nils David Theodor
Montgomery, Ingun
Sigurbjörnsson, Einar
Smend, Rudolf
Staats, Reinhart

Antall medlemmer: 12